Vedenie účtovnictva Trenčín

Více informací na adrese http://www.vedenie-uctovnictva-trencin.sk/

Vedenie účtovníctva

Kým máte malú firmu a dosiaľ ste si v nej všetko robili sami, možno skoro  zistíte, že je to takto v ďalšom horizonte neudržateľné. Jedna faktúra na 8 eur vám totiž dá toľko práce ako faktúra na štyristo eur. A z vás sa tak stáva účtovník a podnikanie zanedbávate. Pritom to tak nemusí byť. Stačí, keď sa obrátite na našu firmu a účtovníctvo prevezmeme za vás. Nielen, že vás to nebude veľa stáť, ale vy tým získate množstvo času, v ktorom sa môžete sústrediť len na svoje podnikanie. My za vás zatiaľ povedieme hlavnú knihu a účtovný denník, založíme a povedieme vám knihu pohľadávok a záväzkov, budeme kontrolovať saldo konto a evidovať úhrady. Okrem toho vám povedieme tiež pokladničnú a bankovú knihu, zaevidujeme zásoby vašej spoločnosti, rovnako urobíme evidenciu majetku. Vytvoríme pre vás tlačené a prehľadové zostavy. A mnoho viac.

Mzdové účtovníctvo

Ak už máte niekoľko zamestnancov, začnete zisťovať, že účovnícke práce sú ešte zložitejšie. Veľké firmy  to nakoniec už vedia. Pretože i jeden  zamestnanec znamená mesačne mnoho papierovania naviac. Vyplatenie mzdy totiž nie je tak jednoduché a nestačí len poslať sľúbenú výplatu na jeho účet. Pokiaľ potrebujete pomoc s mzdovým účtovníctvom, je tu naše účtovnícka firma v Trenčíne pre vás. Nielen, že za vás vypočítame z hrubej mzdy čistú a vybavíme všetky odvody pre štát, ale taktiež zvládneme pripravovať, tlačiť a rozposielať výplatné pásky, budeme vám strážiť úrazové a penzijné pripoistenie pre vašich pracovníkov a mnoho iného. Stačí len, aby ste k nám prišli a povedali, čo potrebujete.

Daňové  priznania

Či už sa vám to páči alebo nie, dane platiť musíme. A nielen tie z príjmov, ale mnoho ľudí platí i daň z nehnuteľnosti, daň z pridanej hodnoty a tak ďalej. A vyplniť potom správne daňové priznanie nie je  niekedy až tak jednoduché, ako by sa možno mohlo vidieť. My vám s tým ale pomôžeme. Pre našich účtovníkov  a daňových poradcov je to denný chlieb. Vyznajú sa v tom. Stačí, keď nám dodáte potrebné podklady a všetko pripravíme namiesto vás.

Daňová evidencia

K tomu, aby ste zaplatili dane v správnej výške, neoklamali štát alebo neplatili zbytočne viac, slúži daňová evidencia. Vďaka nej máte prehľad, komu, kedy a koľko platíte. Ale zaviesť si daňovú evidenciu nie je niekedy až také jednoduché. Zvlášť pokiaľ si účtovníctvo robíte sami alebo je váš účtovník vyťažený na maximum a len ťažko stíha niečo ďalšie. Ale i v tom prípade sa môžete obrátiť na našu účtovnícku firmu. Pomôžeme vám s daňovou evidenciou, poradíme vám alebo ju za vás rovno vytvoríme. Záleží len na tom, čo práve potrebujete.

Daňové poradenstvo

Koľko  peňazí mám zaplatiť na daniach? Komu? Ako vyplniť tento formulár? A kde mám preboha vziať podklady k tejto dani? Otázok spojených s daňami je veľa. Ich zodpovedanie ale nie je tak jednoduché. Môžete si odpovede skúsiť nájsť na internete. Nad tým ale strávite veľa času. A možno vás žiadna z rád ani neuspokojí a nepomôže vám. My vám ale pomôžeme. Stačí, keď k nám prídete lebo nám zavoláte a naši daňoví poradcovia si už poradia s každou starosťou, ktorá vás trápi. A vy tak ľahko vyriešite i seba väčšie patálie.

Kontrolný dohľad

Existuje jeden efektívny a účinný nástroj, ako viesť účtovníctvo, keď nechcete zamestnávať vlastných účtovníkov.  Ak máte dostatok zamestnancov, ktorí  nie sú vyťažení na sto percent, môžete využiť takzvaný  kontrolný dohľad. O čo ide? Vezmeme vami vybraných pracovníkov a odborne ich preškolíme. Tí potom budú schopní samostatne zaúčtovávať vybrané účtovné položky. Účtovníctvo vám potom povedú v rámci svojho zamestnania. Ak sa stretnú zo zdanlivo neriešiteľným problémom, pomôžeme im. A nad účtovníctvom ako celkom budeme mať dohľad. A tak budete mať istotu, že všetko bude v poiaddku.